Metalizacja natryskowa

W ofercie ZK Company znajdą państwo dwa rodzaje drutów do metalizacji natryskowej:

Drut cynkowy Zn99,99 oraz cynkowo-aluminiowy ZnAl15 stosowany jest do nanoszenia powłok cynkowych metodą natryskową w celu ochrony przed korozją różnego rodzaju elementów i konstrukcji stalowych. Drut znajduje zastosowanie także w przemyśle elektrotechnicznym. Do produkcji drutu wykorzystywany jest cynk SHG o najwyższej czystości 99,995% Zn.

Nakładanie powłok cynkowych metodą metalizacji natryskowej jest nowoczesną metodą ochrony przed korozją. W stosunku do cynkowania zanurzeniowego (ogniowego) i nakładania powłok cynkowych galwanicznie, wyróżnia się ona następującymi zaletami:

  • brakiem ograniczeń wymiarowych powlekanych elementów,
  • możliwością wykonywania poprawek powłoki na łączeniach elementów czy w miejscach uszkodzeń mechanicznych,
  • dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne,
  • powłoki cynkowane uzyskane przez metalizację natryskową mają wyższą trwałość, a ich grubość może być dostosowana do wymagań eksploatacyjnych,
  • metalizacja natryskowa eliminuje ryzyko występowania odkształceń termicznych zabezpieczanych elementów.

Nakładanie powłok cynkowych jest realizowane przy użyciu pistoletów elektrycznych lub płomieniowych. W zależności od rodzaju użytkowanych pistoletów zalecany jest drut Zn lub ZnAl15 o różnych, odpowiednio dobranych parametrach fizycznych.

Drut endless:
Beczki tekturowe o pojemności 100, 150, 200, 250 kg. Drut umieszczony jest w worku foliowym, beczki są zamknięte wiekiem. Beczki pakowane po dwie lub cztery na palecie drewnianej, zabezpieczone taśmą polietylenową. W przypadku stałych odbiorów po uzgodnieniu dopuszcza się stosowanie używanych beczek. Na życzenie istnieje możliwość pakowania w beczki stalowe.

Drut w kręgach:

  • Kręgi o wadze 20 lub 25 kg, zabezpieczone przed rozwinięciem taśmą polietylenową, zafoliowane folią termokurczliwą, ułożone na palecie drewnianej, zabezpieczone taśmą polietylenową i owinięte folią stretch.
  • Kręgi o wadze 20 lub 25 kg, zabezpieczone przed rozwinięciem taśmą polietylenową, włożone do pudełka kartonowego. Pudełka ułożone na palecie drewnianej, zabezpieczone taśmą polietylenową i opcjonalnie owinięte folią stretch.
  • Kręgi o wadze 20 lub 25 kg, zabezpieczone przed rozwinięciem taśmą polietylenową, umieszczone w beczkach tekturowych. Beczki pakowane po dwie zabezpieczone taśmą polietylenową, o łącznej wadze 400 lub 500 kg.

Drut na szpulach:
Drut nawinięty na szpule plastikowe lub metalowe (ażurowe) o masie 15 lub 20 kg włożone do pudełka kartonowego. Pudełka ułożone na palecie drewnianej i zabezpieczone taśma polietylenową.